Aktuality

V sobotu 27.5.2017 se bude konat na hřišti v Drnovicích kácení máje.
Bližší informace najdete v sekci POZVÁNKY.
Těšíme se na hojnou účast ať je pak na co vzpomínat  :-)

 

Poděkování
děkuji tímto těm z Vás, kterým není lhostejná bezpečnost druhých a již zavíráte své brány, které zasahují do chodníku či komunikace. Jsme rádi, že někteří z Vás pochopili, že se z naší strany nejednalo o nějaký útok na jejich osobu, ale že  předešlými prosbami i žádostmi nám šlo a pořád jde o bezpečnost těch, jež chodník využívají. Toto poděkování není pouze ode mne, ale i od lidí, kteří již delší dobu poukazovali na tento problém a požadovali, aby ho obec začala řešit.
Těm, kteří naše žádosti a prosby pořád ignorují chci poděkovat za to, že veřejně všem spoluobčanům tímto ukazují, jak je jim lhostejná bezpečnost ostatních a dokud se nic nestane, tak naše prosby a žádosti budou z principu ignorovat dál.

                                                                                                         Eva Repatá 

 

Svaz Drnovických žen
Je to už hodně let, co v naší obci fungoval “ svaz žen“, po xxx letech bychom chtěly na tuto tradici opět navázat. A proto, ať je Ti patnáct či devadesát let, jsi svobodná/vdaná/rozvedená/vdova ..zkus se přidat k nám a zapojit se tím do dění v obci. Naší snahou bude obnovit některé tradice, ale taky si najít chvilku jen tak posedět, nebo se projít. Doba „draní peří“ je už pryč, ale předávání zkušeností od žen, kterým už není …náct ani  ….cet, by se měly obnovit, protože tyto informace jsou velmi cenné a měly bychom se snažit je uchovat pro další generace a ne o ně přijít.
Takovou první naší „vlaštovkou“ je v den fašanku 25.2.2017 „pochovávání basy„. Budeme rády, pokud se nás domluví co nejvíce a s hasiči přichystáme program, který si celá dědina pak společně užije. Pokud se k nám chceš přidat a jakkoliv se zapojit, napiš nebo zavolej na níže uvedené e-maily či telefony.

Marie Zvončáková, tel: 774 363 389, e-mail: m.zvoncakova@seznam.cz
Eva Repatá, tel: 607 721 462, e-mail: evarepata@seznam.cz
  

V roce 2017 došlo ke zvýšení poplatku za svoz komunálního odpadu:
do 65 let  ………….. 300,- Kč/ rok
65 let a víc ………..  250,- Kč/ rok