O obci

Naše obec je rozložena v kotlině, obklopená lesním porostem přírodního parku Vizovické Vrchy na jehož jižní straně se Drnovice nachází . Leží v nadmořské výšce 460 m a protéká jí Černý potok. Obec spadá do Zlínského kraje a je obcí základního typu. Pověřeným úřadem a úřadem obce s rozšířenou působností je Městský úřad Valašské Klobouky

V obci je škola, vodovod, plynofikace, bezdrátové připojení k internetu.

V naší obci se nachází:
– základní škola
– mateřská škola
– obchod se smíšeným zbožím
– dvě pohostinství
– fotbalové hřiště
– dětské hřiště
– víceúčelové hřiště
– rybník

Součástí obce je i kostel sv. Anežky české, který se začal stavit v roce 1990 a vysvěcený byl v roce 1991,  v jeho blízkosti je i menší místní hřbitov. Obec spadá do farnosti Újezd u Val. Klobouk

V katastru naší obce je i Národní kulturní památník Ploština, který zde byl zbudován k uchování vzpomínky na lidskou tragédii, která se na sklonku 2. světové války na těchto místech odehrála.

Obec nabízí i mnoho možností turistického vyžití a cyklistiky. Z obce vede řada turistických a cyklistických tras přírodním parkem Vizovické vrchy a Bílé Karpaty.

Za obcí se nachází též rekreační středisko Elseremo s možností ubytování. Kapacita zařízení je cca 80 míst ve 2 – 6 lůžkových pokojích.